Evinoks Yeni normale uyum sağlayan ürünlere imza atıyor

Paloma Finesse evinoks

Evinoks Yeni normale uyum sağlayan ürünlere imza atıyor

Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci hizmet sektörünü de derinden etkiledi. Açık büfe yemek servisi veren tüm işletmeler bu süreçte hızlı bir şekilde önlemler almaya başladı.
40 yıllık deneyimi ve açık büfe sistemleri konusunda uzmanlığıyla çözümler sunan Evinoks, yeni normalin gerektirdiği hijyen şartları konusunda da işletmelerin yanında oluyor. Evinoks ……. pandemi döneminde açık büfelerde neler olması gerektiğini anlattı.

Pandemi döneminde Evinoks’un çalışmaları neler oldu?
Bütün dünyayı etkisine alan pandemi sürecinde Evinoks olarak 40 yıllık deneyimimiz ile hem yurt dışı hem de yurt içi pazarında yüzde 20 büyüme gerçekleştirerek sektörde önemli bir başarıya imza attık. Yine bu dönemde banka kredisi kullanmadan, kendi öz sermayemizle bir milyon Euro’luk robot ve 4.0 uyumlu teknoloji altyapı yatırımı yapmayı başardık. 2020 yılının neredeyse tamamını yoğun bir mesai çalışması içerisinde geçirerek pandemi döneminde tedarikçilerimizin de nefes almasına katkı sağladık. Uluslar arası HİLTON, ACCOR gruplarının EMEA
Bölgesi onaylı tek Türk ekipman tedarikçiliğine ilaveten WYNDHAM grubunun da onaylı EMEA Bölgesi tedarikçiliğini aldık. Tüm bunların yanı sıra makine parkuruna teknoloji 4.0’ı destekleyen robot kaynaklar, 5 eksenli ahşap CNC’ler ve Türkiye’de sadece birkaç firmada bulunan iklimlendirilmiş test odaları ilave edildi. Personelimizin kalite bilincini ve mesleki gelişimini arttırmak amacıyla; beyaz ve mavi yakalı personelimize son üç ayda 1040 saat eğitim verildi. Danışman desteği ile firmamız bu pandemi döneminde bile üç yıldır uygulamakta olduğu
Yalın Yönetim felsefesi ile 5S, Kaizen, Proje Yönetimi, Hedefler ile Yönetim gibi uygulamalara devam etti. Pandemi döneminde sektördeki önemli otellerin bizimle çalışmayı tercih etmesinin en önemli sebeplerinden biri de hem çalışma anlayışımız hem de şirketimizin geçmişte de hijyeni ön planda tutan ürünler geliştirmesinden kaynaklanıyor.

Covid -19 sonrası açık büfe yenilikleri neler?
Evinoks A.Ş. tasarım ve üretimlerinde 40 yıldır insan sağlığını ve hijyeni ön planda tutarak günümüze kadar birçok başarıya ulaştı. Bugün ise bu yaklaşımı ve birikimi, yeni dönemde
açık büfe hizmetini daha ileriye taşımak için bir yol gösterici oluyor. Evinoks A.Ş. bünyesi içerisinde ArGe merkezi olmasının da avantajını kullanarak, üç ay gibi kısa bir sürede pandeminin gerektirdiği hijyen şartlarına uygun açık büfe camekanları tasarladık. Covid-19’a özel tasarlanan camekanların en önemli özelliklerinden biri tamamen demonte bir şekilde, mevcut ünite üzerine herhangi bir delik açmadan ve tadilata gerek duymadan vakum yöntemiyle sabitlenmesi. Aynı zamanda Covid-19 sonrasında çeşitli parçalarının kaldırılmasıyla kullanılabilecek modüler üniteler olması önemli birer avantaj sağlıyor. 304 kalite paslanmaz çelik gövde ve temperli camlara sahip camekanlarda bakteri oluşumunu minimum seviyede tutacak malzemeler kullanıldı. Camekan ölçüleri, dünyanın en güvenilir sertifikalından biri olan NSF standartları baz alınarak tasarlandı. Bunun yanında şık tasarımıyla pandemi sonrası da kullanılması, kullanıcıya hijyen garantisi ve güven sağlaması hedeflendi.

Açık büfelerinizde ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?
Evinoks olarak işletmelerin, konuklarına kendi evlerinde sağlayabileceklerinin ötesinde bir hijyen standardında servis sunarak, bu dönemde güvenle tatil yapabileceklerinin duygusunu güçlendirmeyi amaçladık. Açık büfelerde soğuk, sıcak, show ve diğer yardımcı büfelerde müşteri temasını kestik. Sadece personelin hizmet verdiği bir sistem kurguladık. Soğuk büfelerde geliştirdiğimiz üflemeli sistemlerde, havuz bölümlerinin amortisör sayesinde açılarak fanların ve evaporatörlerin alt bölümleri yıkanabilir hale getirdik. Böylelikle büfeye dökülen yiyeceklerin temizlenmesi kolaylaştı ve iç kısımlarda bakteri üremesi engellendi. Tüm ekipmanlarımızda tam kapalı karkas sistem çözümleri uygulanıyor. Bununla birlikte büfe, banket, masa gibi alanlarda açık nokta bırakmayarak karkas içine haşere girmesi engelleniyor. Gerekli hijyen bu sayede sağlanıyor. Evinoks olarak temel prensibimiz, işletmeler için bu zor günlerde çözümler üreterek müşterilerimizin çözüm ortağı olmak. İşletmelerde müşterinin büfeden aldığı yemeğin ortalama yüzde 30’luk bir kısmı yemek atığı olarak atılıyordu. Bunu engellemek için tüm yüzeylerin sıcak/soğuk tam korumasını sağlayacak tekniklerle açık büfelerin her birini show büfesi gibi çalıştırıp atık yemek miktarını minimuma düşürmeyi hedefledik. Böylelikle müşteri memnuniyetini arttırıp aynı zamanda işletmenin yemek atığı oranının ciddi şekilde azalması sağlandı. Kullandığımız soğutma ve ısıtma sistemlerinde, enerji tüketimini minimuma düşüren, AFNOR ve CE normlarına uygun, düşük sesli uzun ömürlü motor, rezistans ve yardımcı ekipmanlar kullanılıyor. Ekonomi anlamında da kapasiteye göre doğru projelendirme ve tasarımlar hazırlayıp işletmelerin yükünü en aza indirmeyi hedefliyoruz.

Bu yazıyı paylaş